پادکست سئو

 

شوالیه سفید؛ راهنمای بازی با مهره‌های برنده

 

سئوی کلاه‌سفید یا White-Hat SEO به نوعی از استراتژی بهینه‌سازی سایت اشاره دارد که توسط گوگل تعیین و تایید شده است. مهم‌ترین کاری که شما در این روش انجام می‌دهید این است که بهترین نتیجه را برای کاربران خود فراهم کنید.

اگر هدف شما کسب جایگاه در نتایج جستجو است، از هدفی که گوگل برای کاربرانش انتخاب کرده دور شده‌اید؛ ولی اگر درست مانند گوگل، رضایت کاربر و نیازهای او را اولویت کار خود قرار دهید، به‌زودی به نتیجه دلخواهتان می‌رسید.

“در واقع سئو کلاه‌سفید زمانی اتفاق می‌افتد که هدف شما با هدف گوگل یکی می‌شود.”

 

 

 

پادکست سئو
استراتژی سئو، اولین قدم برای دوستی بلند مدت با گوگل

قبل از اینکه وارد جزئیات و تکنیک‌های سئو کلاه سفید شویم بهتر است ابتدا استراتژی خود را براساس اهداف بازاریابی و تجاری خود تدوین کنیم. نبود استراتژی در سئو یکی از رایج ترین دلایل عدم موفقیت کسب و کارها در این حوزه است.


 1. Keyword Quantity

 

راهنمای تحقیق و شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند

تنها با فکر کردن و کمی جستجو میتوانید بهترین کلمات کلیدی سایت خود را انتخاب کنید. نه؟ این باور نادرست میتواند دودمان کسب و کار شما را به باد دهد! در این مقاله به شما میگوییم چطور به کمک استراتژی و تحقیق، فرآیند پیچیده انتخاب کلمات کلیدی را به راحت الحلقوم تبدیل کنید.

 

 

 

تاثیر شگفت انگیز رضایت کاربر در سئو کلاه سفید

این روزها جلب رضایت کاربر مهم‌ترین بخش در سئو شده. آیا رضایت همان برطرف کردن نیازهای مخاطب است؟ اگر جواب شما بله است، یعنی به مفهوم سطحی رضایت کاربری اکتفا کرده اید. ولی اگر بخواهید به معانی عمیق و اساسی تر آن برسید، این مقاله را از دست ندهید.


 1. User Satisfaction

 

بهبود سئو داخلی با تکنیک های کاربردی سئو کلاه سفید

این هفت نکته، باورهای نادرست در رابطه با سئو داخلی را از بین برده و به شما کمک می‌کند تا با انجام فعالیت‌هایی ساده اما مهم، ساختار استاندارد یک صفحه را شناخته و آن را پیاده‌سازی کنید.


 1. URL Language


سلامت فنی سایت چه تاثیری در سئو کلاه سفید دارد؟

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که باعث میشود سایت شما به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه نشود این است که به فکر سلامت فنی سایت خود نیستید. در این پادکست به درک درستی از سئو تکنیکال و تاثیر آن در سئو کلاه سفید می رسید.


 1. Technical SEO


لینک‌سازی، کاتالیزور تکنیک‌های سئو کلاه سفید

لینک‌سازی فرآیندی بسیار حساس و البته زمان‌بر و پیوسته است که نیاز به نگهداری و بهبود دارد. در این پادکست یاد میگیریم چطور اثر تلاش های سئو خود را با این کاتالیزور چند برابر کنیم.


کلافِ محتوا؛ سوالاتی که تو را کلافه می‌کنند

 

فرض کنید در حال نواختنِ گیتار در یک جنگل متروکه هستیم، با این‌که بهترین ملودی دنیا را می‌نوازیم، این صدای دلنشین به گوش کسی نمی‌رسد! حالا اگر همین آهنگ را در یکی از خیابان‌های شلوغ شهر تهران بنوازیم چه می‌شود؟

همه دور ما جمع می‌شوند، از شندین صدای تشویق سرمست می‌شویم.

در سئو نیز همین اتفاق می‌افتد؛ ساعت‌ها زمان، صرف تولید محتوای باکیفیت می‌کنیم و به همه سوالات احتمالی کاربران پاسخ می‌دهیم. بعد از انتشار مقاله امید داریم تا این محتوا جایگاه مناسبی در نتایج جستجو کسب کرده و کاربران زیادی را به سایت ما برساند. بعد از دو هفته متوجه می‌شویم که در هیچ عبارتی جایگاه کسب نکرده و همه زحمات ما به هدر رفته است! ولی چرا؟

پادکست سئو
پادکست سئو
تعداد کلمات مناسب برای سئو مقاله چقدر باید باشد؟

اگر کمی در تولید محتوا دست داشته باشید (یا حتی به آن علاقه مند باشید!)، خوب میدانید یکی از سوالات نفرین شده در حوزه سئو، مربوط به تعداد کلمات مناسب برای یک مقاله و تاثیر آن در جایگاه سایت است. 

عکس العمل ها بعد از پرسیده شدن تعداد کلمات در سئو تنوع بالایی دارد:

 • گوگل به تعداد کلمه نگاه نمیکنه، فقط کیفیت مهمه!
 • هرچی تعداد کلمات مقالات بیشتر باشه، شانس کسب جایگاه بالاتره
 • دیگه کی حوصله داره مقالات بلند بخونه، پس هر چی کوتاه تر، بهتر

اجازه دهید در این مقاله یک بار و برای همیشه، این چراغی که در حال روشن خاموش شدن است را برای همیشه خاموش کنیم و با یک نگاه آماری و کلی مثال و جدول های متنوع، بهترین جواب را به موضوع «ایده آل ترین تعداد کلمات برای مقالات» بدهیم.

 

یک محتوای سئو شده به چند لینک داخلی نیاز دارد؟

وقتی یک مقاله مینویسید، دو راه دارید:

 1. صبر کنید تا در نتایج جستجو رتبه بگیرد
 2. کاری کنید تا گوگل متوجه مقاله شما بشود.

اگر محتوای شما عالی، مفید و کاربردی هم باشد، بدون لینک، از چشم گوگل و کاربر پنهان میماند. اما اگر طبق اصول درست اقدام به لینک سازی کنید، شانس دیده شدن آن توسط ربات های گوگل بیشتر میشود و میتوانید در تولید محتوای سئو شده بدرخشید.

خیلی از تولید کننده های محتوا گمان میکنند لینک سازی، در گرفتن لینک از سایت های دیگر خلاصه میشود. ولی واقعیت این است که لینک سازی داخلی، بهترین، کم هزینه ترین و تاثیرگذارترین کاری است که میتوانید برای افزایش اثربخشی محتوای خود بکنید.


 1. Article Lenght

 

آدرس مقاله فارسی باشد یا انگلیسی؟

عده زیادی باور دارند استفاده از آدرس فارسی باعث بهبود سئو سایت میشود و برخی هم معتقدند گوگل url انگلیسی را بهتر ایندکس میکند. پاسخ درست کدام است؟

در این اپیزود نمیخواهیم به سوال «آدرس صفحات فارسی باشد یا انگلیسی» جواب دهیم، تنها قصد داریم از میزان ابهام آن کم کنیم. یعنی چی؟ یعنی وقتی دارید یک صفحه جدید برای سایت خود ایجاد میکنید، دیگر این سوال به ذهنتان نمیرسد که الان آدرس و فارسی برای صفحه انتخاب کنم یا انگلیسی؟ چون شما در نهایت با دلیل و منطق میفهمید که کدام یک روش بهتری برای شما خواهد بود.


 1. URL Language

 

چند مقاله جدید در هفته منتشر کنیم؟

خیلی ها باور دارند که محتوای بیشتر، رمز موفقیت در سئو است. حتی دیگر شعار همیشگی کیفیت مهم تر است راه به جایی نمی‌برد. زمان درست انتشار محتوا موضوعی است که محتوا را پادشاه نگه میدارد!

بزرگ‌ترین سایت وبلاگی دنیا، Huffington Post هر 58 ثانیه یک مقاله منتشر میکند. این یعنی 1600 تا 2000 پست در روز!

پس وقتی سوال «در هفته باید چند پست تولید کنیم؟» را از خودتان می‌پرسید، بی اختیار به این فکر میکنید که هر چی بیشتر، بهتر!

اما این تنها یک طرف داستان است، در طرف دیگر، سایت هایی مثل Backlinko هستند که تنها با تولید 32 مقاله، در خیلی از عبارت های پرجستجو مربوط به سئو، رتبه اول تا سوم را دارد.

حسابی گیج شده اید نه؟ به دنیای جذاب و پر از چالش سئو محتوا خوش آمدید.


 1. Post Quantity


تصاویر، چقدر در سئو یک مقاله تاثیرگذارند؟

ما متخصص محتوا هستیم، نه عکاس حرفه‌ای! پس چرا باید به مقالات خود عکس اضافه کنیم، وقتی که میدانیم کلمات به قدری جذاب و هیجان‌انگیز هستند که می‌توانند مخاطب را درگیر کنند؟

حقیقت این است که؛ کلمات کافی نیستند! چون مخاطبِ فضای وب، زمان و حوصله کافی برای خواندن یک صفحه خشک و خالی را ندارد. کاربری که در گوگل جستجو می‌کند، پیش از هر چیز، دنبال ارزش است و خیلی هم سریع میخواهد به این ارزش برسد.

بخش مهمی از ارزش محتوا در تصاویر نهفته است!


 1. Article Images


پادکست سئو

 

 

رنج و گنج؛ تابلوهای راهنما در مسیر پرپیچ و خمِ لینک‌سازی

 

یکی از مهمترین فاکتورهای گوگل برای تعیین جایگاه سایت در نتایج جستجو، تعداد و کیفیت لینک‌های دریافت شده از سایر سایت‌های اینترنتی است. رنج و گنج مجموعه‌ای از پادکست‌های آموزشی در حوزه لینک‌سازی داخلی و خارجی است.

شناخت مفاهیم و تکنیک‌های مرتبط با حوزه لینک‌سازی کمک می‌کند؛ فعالیت‌های خود را هدفمند و تاثیرگذار دنبال کنیم و تا حد امکان از دیدرس الگوریتم‌های گوگل و جریمه‌های احتمالی دور بمانیم.

 

 

 

podcast seo

راهنمای مطالعه

 • محتوای چند رسانه ای در سئو، پادشاهان جدید محتوا را بیشتر جدی بگیرید
 • پادکست، برگ برنده ای که میتواند در سئو غوغا به پا کند
 • بلاگ یا پادکست؟ داده های آماری درباره محبوبیت پادکست ها چه میگویند؟
 • 4 دلیل قانع کننده برای اینکه به تولید پادکست برای سایت خود فکر کنید
 • نتیجه گیری: محتوای صوتی را زنده کنید!

الگوریتم های شگفتی ساز گوگل پیوسته در حال بهبود تجربه کاربری در فضای جستجوی اینترنتی هستند. این بهبود روز به روز شکل کامل تری به خود میگیرد؛ مثلاً چند سالی است که محتوای ویدئویی به طور جدی وارد حوزۀ بازاریابی آنلاین شده و گوگل هم در پاسخ به این ترند، در صفحه نتایج خود ویدئوهای بیشتری را به کاربر نشان میدهد.

یا اینکه با انتشار الگوریتم Mobile First Index، گوگل به تمام حدس و گمان ها پایان داد و به طور رسمی اعلام کرد که نسخه موبایل مهم تر از نسخه دسکتاپ یک سایت است. با این اقدام، برطرف کردن نیازهای کاربران موبایلی نسبت به کاربران دسکتاپ اهمیت بیشتری پیدا کرد. 

از این نوع تغییرات در دنیای سئو زیاد اتفاق می‌افتد و نتیجه گیری مهمی که میتوانیم از همه آن ها بگیریم این است که گوگل همیشه کاربر را در اولویت اول خود قرار میدهد. با پر رنگ شدن شکل خاصی از یک رفتار در کاربر، گوگل هم حساسیت بیشتری نسبت به آن پیدا میکند. و اگر عادت جدیدی در کاربران شکل بگیرد، الگوریتم های گوگل هم با این عادت ها به روز رسانی میشوند.

بیشتر مقالاتی که درباره تغییرات سئو 2019 صحبت کرده اند، تنها بر روی به روز رسانی هایی تاکید دارند که در حال حاضر از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اما در دنیای سئو همیشه مسائلی وجود دارد که نادیده گرفته میشوند. ما به این مسائل نقاط تاریک سئو میگوییم و در این مقاله میخواهیم این نقاط تاریک در سئو را روشن تر کنیم تا بتوانید با دیدِ خوبی وارد میدان رقابت سئو شوید.

محتوای چند رسانه ای در سئو، پادشاهان جدید محتوا را بیشتر جدی بگیرید

اجازه دهید چند قدم به عقب برگردیم و به سال 2010 برویم، یعنی درست زمانی که بلاگ ها به قدری محبوب هستند که برای خود پادشاهی میکنند. گوگل در حال کار کردن بر روی الگوریتم های انقلابی خود مثل پاندا و پنگوئن است. از آن جایی که اکثر محتوای اینترنت در آن زمان به شکل متن بود، الگوریتم های گوگل هم بیشتر به آنالیز محتوای نوشتاری توجه داشتند. (برای اینکه به خوبی متوجه اتفاقات این دوران طلایی شوید، داستان شکل گیری الگوریتم پاندا گوگل را از دست ندهید.)

اما افزایش سرعت اینترنت و البته کاهش قیمت آن در سالهای اخیر موجب شد تا بلاگ ها تخت پادشاهی محتوا را از دست بدهند و جای خود را به شکل های جدید تر و جذاب تری از محتوا بدهند. پیش بینی ها نشان میدهد که؛

تا سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۸۰ درصد از محتوای ارایه شده در اینترنت به صورت ویدئو، پادکست و انواع دیگری از محتوای چندرسانه ای خواهد بود.

حامی امامی

همچنین بررسی های آماری و نظرسنجی های اینترنتی نیز نشان میدهد که ۴۳ درصد کاربران دسترسی به یک محتوای ویدئویی و گوش کردن به پادکست را به مطالعه یک مقاله یا دانلود کتاب الکترونیکی ترجیح می دهند. پس با این داده های آماری ارزشمند میتوانیم نتیجه بگیریم که محتوای صوتی و تصویری میتواند در سال های آینده بیشتر از قبل در نتایج جستجو دیده شود.

پادکست، برگ برنده ای که میتواند در سئو غوغا به پا کند

برای چند دقیقه سئو را فراموش کنید و از دیدِ مخاطب به مسئله نگاه کنید. فرض کنید کاربری هستید که به دلیل محتوای خوب و آموزنده مقالات یک سایت را مطالعه میکنید ولی به دلیل ماهیت نوشتاری، نمیتوانید همیشه و در همه حال از این محتوا استفاده کنید. بعد از مدتی متوجه میشوید همین سایت در یک بخش جداگانه مقالات مورد علاقه شما را به صورت پرسش و پاسخ صوتی به همراه نکات آموزنده دیگر در سایت قرار داده است. با اینکه ممکن است این صفحه توسط همه مورد استقبال قرار نگیرد ولی برای مخاطبی که دائم به سایت شما سر میزند، یک دنیا ارزش ایجاد میکند.

همه این کارها را چرا انجام میدهید؟ برای اینکه بتوانید تجربه کاربری خوبی را برای علاقه مندان به محتوای سایت خود رقم بزنید. از آن جایی که تجربه کاربری خوب هدف نهایی الگوریتم های گوگل است، مطمئن باشید این ارزش گذاری محتوایی شما از دید  الگوریتم های گوگل

 پنهان نمی‌ماند.

بلاگ یا پادکست؟ داده های آماری درباره محبوبیت پادکست ها چه میگویند؟

گوگل ترندز یکی از ابزارهای رسمی و قابل اطمینان گوگل است که میزان ترند بودن یک موضوع را مشخص میکند. با توجه به داده های موجود در این ابزار، محبوبیت محتواهای متنی یا بلاگ ها به مرور در حال کاهش هستند. این در حالی است که براساس همین اطلاعات، پادکست ها روز به روز به محبوبیت بیشتری میرسند. از طرفی هم ابزار گوگل ترندز نشان میدهد تعداد عبارت هایی که با کلمه پادکست ترکیب شده اند روند رو به رشدی دارند.

پادکست سئو

پادکست سئو

این نمودار به خوبی نشان میدهد که روند صعودی در آمار جستجوی عبارت پادکست در آینده هم ادامه دارد و سایت های بیشتری به تولید محتوای صوتی تمایل پیدا میکنند. در این مقاله میخواهیم یکی از مباحثی که در حوزۀ سئو کمتر درباره آن صحبت میشود را زیر ذره بین ببریم و شما را متقاعد کنیم که پادکست، سهم بیشتری از سئو در سال 2019 را به خود اختصاص خواهد داد.

4 دلیل قانع کننده برای اینکه به تولید پادکست برای سایت خود فکر کنید

شاید تا به حال شنیده باشید که سخت ترین بخش هر کاری همیشه شروع کردن آن است. یعنی اگر فرض کنیم سایت شما در حوزۀ دانلود فیلم و سریال فعالیت دارد و تصمیم به تولید پادکست و نقد و بررسی تخصصی فیلم ها میگیرد. ممکن است با استقبال زیادی همراه نشود. اما بعد از مدتی که ارزشمند بودن محتوای صوتی برای مردم ثابت شد، همه به دنبال تولید پادکست برای سایت خود هستند.

پس اگر شما صاحب سایتی هستید که بازدید کنندگان قابل توجه ای دارد، تولید پادکست میتواند شما را تبدیل به یک الگو برای رقیبان خود کند. در واقع شما با این اقدام به کاربران هدف خود بگویید که باید به دنبال چه محتوایی باشند. اگر هنوز هم در مورد این مسئله شک دارید، در ادامه به شما 4 دلیل خیلی ارزشمند معرفی میکنیم تا  مطمئن شوید آینده سئو در دستان محتوای چند رسانه ای خواهد بود.

1. فعالیت گوگل در پروموت کردن پادکست به صورت جدی افزایش پیدا کرده است

مدتی است که یادگیری ماشینی به کمک جستجوی اینترنتی آمده و به کمک این قابلیت گوگل حالا میتواند با استفاده از هوش مصنوعی محتوای استفاده شده در تصاویر را با جزئیات بالا تشخیص دهد. همانطور که در عکس زیر میبینید، هوش مصنوعی توانسته محتوای این تصویر را با دقت بالایی شناسایی کند.

جالب است بدانید که اخیراً یکی از پروژه های هوش مصنوعی گوگل بر روی پادکست ها و نحوه نشان دادن آن ها در نتایج جستجو متمرکز شده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده، گوگل به زودی قادر خواهد با استفاده از قابلیت Instant Transcription، متن استفاده شده در محتوای پادکست را بفهمد و به آنالیز آن بپردازد. مثلاً اگر شما سوالی بپرسید که پاسخ آن در یکی از پادکست های منتشر شده در وب موجود باشد، گوگل به صورت مستقیم لینک فایل صوتی را در صفحه نتایج به شما نشان میدهد. (برای خواندن منبع این خبر و آشنایی با جزئیات بیشتر میتوانید به مقاله آینده پادکست در سئو مراجعه کنید.)

اما شاید بپرسید همه که دوست ندارند برای رسیدن به پاسخ خود از پادکست استفاده کند، پس تکلیف این افراد چه میشود؟

در پاسخ باید به شما بگوییم که اگر گوگل در آینده پادکست ها را بیشتر در معرض دید کاربران قرار دهد، محتوای صوتی رفته رفته مانند ویدئو تبدیل به یک محتوای جذاب و ترند میشود و کاربران بیشتری با آن ارتباط برقرار میکنند. با این اتفاق، پادکست های تخصصی سئو، با محتوای ارزشمند تبدیل به یک ترند جدید خواهد شد.

پادکست سئو

پادکست سئو

2. محتوای چند رسانه ای، نرخ مشارکت و حضور در سایت را به سقف میرساند!

استفاده از محتوای چندرسانه ای مانند ویدئو و پادکست در سایت باعث میشود زمان حضور کاربر در صفحه تا ۱۰ دقیقه افزایش پیدا کند. ازآن جایی که زمان حضور کاربر در سایت یکی از فاکتورهای مهم و ارزشمند گوگل برای تعیین رتبه سایت است، میتوانید مطمئن باشید که استفاده از پادکست های با کیفیت میتوانند به طور غیر مستقیم در سئو سایت شما هم تاثیر گذار باشند.

از طرفی، نرخ مشارکت یا میزان تعاملی که کاربران با سایت شما دارند یکی از معیارهایی است که گوگل توجه ویژه ای به آن دارد. مثلاً یکی از مزایایی که میتوانید با استفاده از پادکست روی آن حساب باز کنید، بحث کامنت مارکتینگ است. به این صورت که میتوانید از کاربران خود بخواهید تمام سوالات خود درباره یک موضوع را در بخش نظرات مطرح کنند. در قدم بعدی متخصص این حوزه در یک پادکست پاسخ سوالات کاربران را میدهد. حالا چه اتفاقی می‌افتد؟

نرخ مشارکت بالا این سیگنال را به گوگل میدهد که محتوای شما جذاب است و کاربران حاضر اند زمان ارزشمند خود را در این سایت بگذرانند. حالا که کاربران را راضی کردید، گوگل هم به فکر ارتقای جایگاه سایت شما می‌افتد.

3. کلمه کلیدی «پادکست» با کلمات کلیدی طولانی زیادی جستجو میشود

حتماً این را میدانید که گوگل همیشه در کنار کلماتی که کاربران جستجو میکنند، یک سری پیشنهادات مرتبط در اختیار جستجو کنندگان قرار میدهد. حالا اگر بخواهیم مطمئن شویم که پادکست آینده روشنی در سئو دارد، میتوانیم به این پیشنهادات مراجعه کنیم و ببینم مسائلی که درباره پادکست است بیشتر پیرامون چه مسائلی است.

پادکست سئو

پادکست سئو

جالب است بدانید پیشنهاداتی که گوگل درباره پادکست به ما میدهد بیشتر مربوط به تولید کنندگان محتوا است تا مصرف کنندگان محتوا. یعنی تعداد افرادی که به فکر تولید محتوای پادکست هستند بیشتر از افرادی است که به پادکست ها گوش میدهند. این پیشنهادات به ما نشان میدهد که با افزایش تولید کنندگان محتوای صوتی، پادکست های بیشتری در موضوعات متنوع در فضای وب تولید میشوند.

4. محتوای صوتی و تصویری به خوبی احساسات کاربران را درگیر میکند

با اینکه در حال حاضر اهمیت محتوای متنی از نظر گوگل بسیار بیشتر از محتوای صوتی و تصویری است ولی استفاده از انواع چندگانه اطلاعات مانند پادکست باعث میشود که کاربران صدای شما را بشنوند؛ این کار باعث میشود که کاربران بتوانند با کسب و کار شما ارتباط انسانی تر و صمیمانه تری داشته باشند.

وقتی بتوانید به خوبی با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید، بازدید کنندگان به سایت شما اعتماد بیشتری پیدا میکنند و این عاملی به تنهایی میتواند به معنی تعهد بیشتر مشتریان با برند شما باشد. برای اینکه بیشتر بر روی این مسئله تاکید کنیم، باید اشاره کنیم که بر اساس یک نظرسنجی درباره تاثیر محتوای تصویری در سئو

، استفاده از ویدئو و محتوای صوتی میتواند تا 97 درصد تصمیم به خرید را برای مشتریان ساده کند.

پس به طور خلاصه باید بگوییم که هیچ چیز نمیتواند به اندازه احساسات در تصمیم گیری مشتریان شما تاثیرگذار باشد. حالا که رگِ خواب کاربران را در دست دارید، سعی کنید به بهترین شکل از آن استفاده ببرید.

پادکست سئو

پادکست سئو

نتیجه گیری: محتوای صوتی را زنده کنید!

با اینکه پادکست در سال های گذشته چندین بار به صورت ترند در فضای مجازی وارد شده ولی با اطلاعات و آماری که در این مقاله به شما ارائه کردیم، میتوانید خودتان به راحتی پیش بینی کنید که محتوای صوتی در سال های آینده به صورت جدی تری وارد فضای رقابتی سئو خواهد شد. تولید محتوای صوتی میتواند برای 2 گروه از سایت ها اهمیت بالایی داشته باشد:

1. تاثیر پادکست بیشتر برای سایت هایی محسوس است که در یک حوزۀ خاص (به اصطلاح سایت های Niche) فعالیت دارند. یعنی اگر سایت شما کاربران دائمی دارد، میتوانید این افراد را به وسیلۀ پادکست، به مشتری های دائمی خود تبدیل کنید؛ حتی اگر نتوانید به واسطه پادکست های خوب، در صفحه نتایج گوگل جایگاه خوبی کسب کنید.

2. افرادی که در یک حوزۀ خاص سایت های رقیب زیادی دارند، میتوانند با تولید پادکست های تخصصی و با کیفیت، گوی رقابت سئو را از حریفان بربایید چراکه سایت شما با این کار بیشتر به فکر ارزش گذاری بر روی کاربر است. این کار همچنین باعث میشود شما همه سایت ها مشابه شما را به عنوان الگو در نظر بگیرند.

و در آخر اگر تازه سایت خود را به راه انداختید و هنوز محتوای چندانی در آن ندارید، بهتر است ابتدا با استفاده از مقالات جامع و ارزشمند به فکر کسب رتبه خوب در صفحه نتایج باشید. در قدم بعدی میتوانید به تولید محتوای چندرسانه ای مانند ویدئو و پادکست فکر کنید تا شانس موفقیت شما در سئو بیشتر شود.

 

برگرفته از وبسایت خوب وبسیما

 websima.academy

5/5 - (7 امتیاز)
×

سلام !

آنچه شما نیاز دارید. کارشناسان ما برای مشاوره رایگان در اختیار شما هستند

طراحی و بهینه سازی وبسایت سئو

 09124272670

× مشاوره / چت